خبرگزاری بخدی: غزاله جاوید، آوازخوان پشتو زبان شام روز (دوشنبه 29 جوزا) در شهر پشاور پاکستان هنگامی کشته شد که در حال رانندگی بطرف خانه  روان بود پدرش که وی را همراهی میکرد نیز کشته شده است. شاهدان عینی گفته اند که غزاله جاوید، در حومه شهر پشاور، از سوی مردان مسلح مورد حمله قرار گرفته و کشته شده است. در این حمله پدر غزاله جاوید نیز که او را همراهی می کرد، کشته شده است. گفته شده است که موتر حامل غزاله جاوید زمانی مورد حمله قرار گرفت که او (غزاله) همراه با پدرش به طرف محل سکونت شان در حرکت بودند. تاکنون هیچ گروهی مسئوولیت ترور غزاله جاوید آوازخوان پشتو زبان را به عهده نگرفته است. غزاله جاوید، از جمله هنرمندانی است که در سال های پسین از محبوبیت زیادی در میان شهروندان پشتو زبان پاکستان و افغانستان برخورد شده بود.
غزاله جاوید بیشتر فعالیت های هنری اش را در پاکستان و آنهم در شهر پشاور این کشور انجام می داد.

اسلام آباد (پژواک،٣٠ جوزا ٩١): غزاله جاويد آوازخوان مشهور زبان پشتو  با پدرش، توسط افراد ناشناس در شهر پشاور پاکستان به قتل رسيد.اين افراد مسلح که بر موترسايکل سوار بودند، شب گذشته در منطقۀ دبگرى شهر پشاور، بر غزاله و پدر وى شليک نمودند. حاجى امتياز يکتن از افسران پوليس شهر پشاور، در محل رويداد به خبرنگاران گفت که غزاله، در حال خارج شدن از يک آرايشگاه بود که مورد شليک قرار گرفت. وى علاوه نمود که حمله کننده گان، بعد از قتل موفق به فرار  شده اند؛ اما پوليس در مورد تحقيقات را آغاز نموده است. موصوف ميگويد که غزاله به علت منازعات فاميلى کشته شده است.

اما فرحت جاويد خواهرغزاله، اتهام وارد نمود که پدر و خواهرش از طرف ملک جهانگير (شوهر اسبق غزاله)، به قتل رسيده اند. وى علاه نمود: "ما در منزل خود نشسته بوديم، که ملک جهانگير همراه با سه فرد مسلح آمدند و بر خواهر و پدرم شليک نموده و هردو را به قتل رساندند." نامبرده افزود که در پوستۀ پوليس عليه ملک جهانگيرشکايت نموده؛ اما پوليس تا حال وى را دستگير نکرده است. غزاله جاويد، باشنده منطقۀ سوات ايالت خيبر پشتونخواه بود و جسد هردوى آنها به سوات منتقل گرديده است. غزاله جاويد، دو سال قبل با ملک جهانگير باشندۀ شهر پشاور عروسى نمود؛ اما ٩ ماه بعد روابط ميان آنها مختل گرديد، که در ماه دسمبر سال گذشته، از طريق ستره محکمه از شوهرش طلاق گرفت.

اين درحاليست که قبل از اين نيز درشهر پشاور و  ایالت بلوچستان، حملات مشابهى بر آوازخوانان زن صورت گرفته و به قتل رسيده اند. قبل از اين، دو آوازخوان ياسمين گل و ايمن اوداس نيز در حملات مشابه به قتل رسيده بودند.

نوشته شده توسط کلمانی  | لینک ثابت |